Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göçüşünün 85.Yıl Dönümü dolayısıyla okulumuzda “10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı” Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kayhan ÇELİK koordinatörlüğünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi ve Kimya Teknolojileri Zümresi öğretmenlerinin  hazırladığı törenle gerçekleştirildi.

Okulumuz Abdulrezzak SANCAK Konferans Salonu’nda yapılan Anma Programı’nı okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz birlikte izlediler.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Almila GÖK’ün üstlendiği Programımız Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Kayhan ÇELİK yaptı.

“Mustafa Kemal adı, gönüllerimizde dalgalanan bir bayrak, damarlarımıza vuran bir nabız, içimizde açan taze bir tomurcuk, bir doğup bir daha batmayan güneştir.”

Türk tarihi Mustafa Kemal’i yüzyılların içinde süze süze getirmiş ve bir 19 Mayıs sabahı Türk Ulusu’na, tarihin en büyük ödülü olarak sunmuştur.  Onun atılışlarında binlerce yıllık Türk ruhunun şahlanışı vardır.

            İnsanlar çeşit çeşit ölebilirler… Ölmeden evvel ölebilirler, sayılı yıllarını bitirdikleri için ölebilirler. Fakat bir insan vardır ki, onu olaylar yıpratamaz, yıllar tüketemez. Herkese boyun eğdiren ecel onun manevi varlığına dokunamaz. Ulusu için yaşayanlar, ulusu var oldukça yaşarlar, Atatürk bunun için yaşıyor. Büyük önder iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın.

Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU 10 Kasım isimli konuşması yaptı.

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizlerindir! Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.” sözü sizlere bir vasiyet niteliğindedir.

Yalnız 10 Kasımlarda değil, her daim, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi, Büyük Atatürk’ün ebedi istirahatgâhında huzur içinde yatması bakımından da önemlidir.

11/A sınıfı öğrencilerimizden Gaye ARAT, “Ata’ya Mektup” metnini okudu.

11/E sınıfı öğrencilerimizden Bilal ÇERKEZ, “Dağ Başını Duman Almış” isimli şiiri okudu.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Kayhan ÇELİK ve öğrencilerimizin hazırladığı “ATATÜRK” oratoryosu büyük bir beğeniyle izlendi.

Programımız, Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU’nun görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.