Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Programı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selda YALINIZ koordinatörlüğünde Fizik Öğretmeni Selçuk Yeşiltaş, Biyoloji Öğretmeni Tolga ÖZER, Coğrafya Öğretmeni Mümine Nas AYDOĞDU, Felsefe Öğretmeni Nurcan AYER, Elektrik Öğretmeni Ömer IŞIK tarafından yapılan törenle gerçekleşti.

Okulumuzun Abdulrezzak SANCAK Konferans Salonu’nda gerçekleşen kutlama törenine; ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, ÇOSB Bölge Müdürü F. Çiğdem BAYKAL, ÇOSB Birim Müdürleri, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Sunuculuğunu okulumuz öğretmenlerinden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selda YALINIZ ve Fizik Öğretmeni Selçuk YEŞİLTAŞ’ ın üstlendiği programımız saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulumuz Coğrafya Öğretmeni Sayın Mümine NAS AYDOĞDUyaptı.

Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU konuşmasında İstiklal Marşı’nın hangi şartlarda yazıldığını ve önemini belirtti.

ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU İstiklal Marşı’nın ülkemiz için önemine değinirken konuşmasına Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” sözüyle sonlandırmıştır.

İstiklal Marşı’nın yazılış hikayesi konulu video gösterimi yapıldı.

Program okulumuz 11-C ve 10-F öğrencilerinin sergilediği “Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Marşı’nın Kabulü ile İlgili Oratoryo” gösterisi ile devam etti.

Programımız, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU’nun, ÇOSB Bölge Müdürü F. Çiğdem BAYKAL’ın ve Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU’nun görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.