WhatsApp Image 2019-03-19 at 17.12.54 (1)

“Topraklarımıza saldıran düşmanlar, milli maziyi unutturmak isterler. Bir millete yapılabilecek en sinsi ve en şeytani hücum, onun vicdanından mazisini almak, hafızasında mazisini yok etmektir. Bundan mahrum edilen bir millet, en emin kuvvetini kaybetmiş olur. Bize saldıran düşman, daima topraklarımıza ve ölülerimize hücum eder, zira biz o ölülerin mahsulleri ve devamlarıyız.”

WhatsApp Image 2019-03-19 at 17.12.52 (2)

Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Zümresi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi ve Felsefe Zümresi’nin ortaklaşa hazırlamış olduğu 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü, 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı gerleşleştirildi. Programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi Tugay ÖZALP, Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşması’nı gerçekleştirdi. Tarihin Fotoğraflarla Tanıklık Ettiği Yer: “Çanakkale” İntro Gösterimi’nin ardından okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Kurtuluşa Koşan Kahramanlar Oratoryosu” sergilendi. Oratoryonun ardından Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında etkili olan “Nusret Mayın Gemisi’nin Sahnelenmesi ve Uzun Bir Beyaz Bulut: ‘Gelibolu’ Tiyatrosu” öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2019-03-19 at 17.16.38
Türk ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi, dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, yirminci yüzyılın ilk çeyreğindeki olaylar üzerinde Türk Milleti’nin aktif rol oynadığı, Kurtuluş Savaşı’mızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, Türk Milleti’nin Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde nice kahramanlıklarının ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir azmin mücadelesi olmuştur.
WhatsApp Image 2019-03-19 at 17.12.54

Bu duygularla bize bu büyük gururu ve zaferi yaşatan başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.