Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selda YALINIZ koordinatörlüğünde Fizik Öğretmeni Selçuk YEŞİLTAŞ, Biyoloji Öğretmeni Tolga ÖZER, Coğrafya Öğretmeni Mümine Nas AYDOĞDU, Felsefe Öğretmeni Nurcan AYER, Elektrik Öğretmeni Ömer IŞIK tarafından yapılan törenle gerçekleşti.

Okulumuzun Abdulrezzak SANCAK Konferans Salonu’nda gerçekleşen kutlama törenini; ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, ÇOSB Birim Müdürleri, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz birlikte izlediler.

Sunuculuğunu okulumuz öğretmenlerinden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selda YALINIZ’ın üstlendiği programımız saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bugünün gururunu ve bir yandan da hüznünü belirten konuşmayı, okulumuz Tarih Öğretmeni Sayın Emre NUSEL yaptı.

Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU, Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk tarihi açısından önemine değinerek aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anarak konuşmasını sonlandırdı.

ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU’nun konuşması; çocukluğunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’nda okuduğu şiiri, Özel ÇOSB MTAL öğrencilerine okumasıyla başladı. Konuşmasına Dr. Tarık NUSRET’ in acıklı hikayesi ile devam etti. Geçmişten günümüze Çanakkale ruhunu her daim yaşatan tüm şehitleri, saygı ve rahmetle anarak konuşmasına son verdi.

Program okulumuz 11-E ve 10-F öğrencilerinin sergilediği “Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Oratoryo ve Canlandırma Gösterisi” ile devam etti.

Programımız, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU’nun, Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU’nun ve Birim Müdürleri’nin görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.