2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı, yıl sonu karne törenimiz okulumuz Konferans Salonunda, okul geleneğimize uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Törene, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ahmet TEMİROĞLU ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN’ın yanı sıra Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Caner BAYSAL ve çok sayıda velimiz katıldı.

19025110_721185398084388_4063933102856080470_o

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Okul Müdürümüz Caner Baysal yaptı. Baysal, konuşmasına kısa bir hikaye anlatarak başladı. ”Rivayet odur ki; Yüce Allah dört büyük meleğe kainatı yerine oturtması için görev verir. Dört büyük melek kainatın birer ucundan tutarlar ama kainatı yerine oturtamazlar. Allah’ın emridir fakat dört büyük melek bunu gerçekleştirememiştir. Bunun ezikliğiyle Hakk’ın huzuruna tekrar dönüp şunu söylerler: “Emrindi ama başaramadık.” Size bir dua bahşettim. Duayı dörde bölüp her biriniz bir parçasını okuyun ve kainatı benim söylediğim şekilde yerine oturtun. Rivayet odur ki; duayla birlikte kainatı yerine oturturlar. Alimlerimiz der ki insan kalbi o kadar küçük, o kadar küçüktür ki buna rağmen içindeki boşluğa dört tane büyük meleği sığdırır ancak bu kalbe sadece bir nebzesini sığdırabilirsiniz. Yavrularım dört sene boyunca size nasihat verdik. Nasihatlarımızla birlikte anlattıklarımızla, davrandıklarımızla birlikte yaşayabilesiniz istedik. Umarım güzel şeyleri hayatınız boyunca yaşar ve o bir nebzeyi bile kocaman meleklerin dolduramadığı kalbinizde bize de bir yer ayırırsınız. Velilere de yıllar önce siz çocuklarınızı bize emanet ettiniz biz de elimizden geldiğince yetiştirip hayata hazırladık, diyerek mezunlarımıza bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileyerek onları tebrik etti.18955062_721185394751055_5994806552184745757_o

Daha sonra kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER de şunları söyledi:
Bugün Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için gurur ve heyecan verici bir gün. Zira 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alımına başlayan okulumuz bu yıl ikinci mezunlarını veriyor.  Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerek mesleki ve gerekse teorik anlamda bilgi v18953251_721185778084350_6856809329499459756_oe becerilerle donatılmış siz gençlerin okulumuzda yetişmiş olmasından dolayı farklı bir heyecanı bugün sizlerle birlikte hissediyoruz. Teknolojik imkanları olabildiğince kullanan okulumuz öğrencilerinin toplumda saygın birer fert olarak yetişmelerine katkı sağladığımız için Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak, değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle beraber bugün burada karne töreninde birlikte bulunmaktan onur duyduğumu da belirtmek istiyorum. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü burada bir kez daha saygı ve minnetle anarken, Atatürk’ün “Türkiye’nin genç evlatları yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla yorulmazlar.” ifadelerinin derin anlamını kavramaya sizleri davet etmek istiyorum. Sizlerden her zaman okulumuzun ismine layık başarılı çalışmaların – projelerin içerisinde ve Türk sanayisine hizmet eden fertler olmanızı beklediğimizi, kişisel ve mesleki gelişim planlarınızı buna göre yapmanızı istediğimizi özellikle belirtiyorum. Son söz olarak; yetişmenize büyük katkıları olan değerli tüm yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, kıymetli ailelerinize saygı ve selamlarımı iletiyorum.

mezun

Konuşmaların ardından, 12. sınıf öğrencilerimiz mezuniyet konuşmalarını yaptı. Öğrencilerimizin konuşmalarının ardından bayrak ve flama devir teslimi yapıldı. Tören sonunda okulu birincilikle bitiren Sedefnur AYDIN’a ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER tarafından plaket verildi. Plaket takdiminin ardından Okul Birincimiz Sedefnur AYDIN, Mezuniyet Kütüğüne ismini çaktı. Tören öğrencilerimizin coşkularıyla son buldu.