Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi “Öğretmenler Günü” dolayısıyla anlamlı etkinliklere imza attı. Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerimiz yaklaşık 150 fidanı bu anlamlı günde toprakla buluşturdu. ÇOSB yeşil alanında gerçekleştirilen fidan dikim töreninde coşkulu anlar yaşandı.

“24 Kasım Öğretmenler Günü Programı” Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özlem ÇELİK koordinatörlüğünde Matematik ve Fizik Zümresi öğretmenlerinin hazırladığı törenle gerçekleştirildi.

Okulumuzun Abdulrezzak SANCAK Konferans Salonu’nda gerçekleşen kutlama törenini; ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, ÇOSB Bölge Müdürü F. Çiğdem BAYKAL, sanayicilerimiz, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz birlikte izlediler.

Öğretmenlik mesleği insanlığın en şerefli tacıdır. Dünya var oldukça en temiz, en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Onlara bilinen tüm övgüleri yöneltsek yine de azdır. Çünkü onlar insanlığın isimsiz kahramanlarıdır.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Rumeysa COŞKUN ve Ege ÇELİK’in üstlendiği programımız saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemine binaen öğrencilerden öğretmenlerimize teşekkür konuşmasını 12/A sınıfı öğrencilerinden Ayşe Nur DURAN yaptı.

Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU, yaptığı konuşmasında meslektaşlarına başarılar diledi.

Okul Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, konuşmasında öğretmenliğin önemine dikkat çekti ve tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Özlem ÇELİK koordinatörlüğünde öğrencilerimizin hazırladığı “Öğrenci Gözünden Öğretmen” skeçleri büyük bir beğeniyle izlendi.

Fizik öğretmenimiz Selçuk YEŞİLTAŞ’ın kaleminden “Öğretmen Olmak” anlatımı Tekstil Teknolojileri öğretmenimiz Belma KONMAZ’ın güzel sesi ve oratoryo öğrencileri ile müzikal şölene dönüştü.

“Aslında biz siziz sizlerde de biraz biz varız” sloganıyla başlayan gösteri öğretmenlerimizin video gösterileriyle renklendi.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz için yazdıkları mektuplarla değerli öğretmenlerimizin gününü kutladılar.

Programın son bölümünde emekli olan ve mesleğinde 10 yıl ve üzerini dolduran öğretmenlerimize plaket takdim edildi.

Programımız, Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU’nun görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.

Öğretmenlik mesleğine ömrünü adamış, işini severek yapan, kendinden çok öğrencilerini düşünen bu uğurda hakkıyla çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor; bütün şehit öğretmenlerimizi, 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden öğretmenlerimizi ve okulumuzun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Gülfidan ÖZYURT’u rahmetle anıyoruz.