Öğretmenler, yeni neslin yetiştirilmesinde en önemli yapı taşlarıdır. Zihinsel becerileri gelişmiş, kendisini her yönden geliştiren bireylerin yetiştirilmesinde aileden sonra ikinci etken olan öğretmenler, toplumda da saygı ile karşılanır. Ülkemizde her 24 Kasım, “Öğretmenler Günü” olarak kutlanır.

Türkiye’de “Öğretmenler Günü” Atatürk’ün 100. Doğum Yılı olan 1981 yılından beri kutlanıyor. 24 Kasım olmasının nedeni ise 11 Kasım tarihinde Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin ardından bu unvanın 24 Kasım tarihinde resmileşmesidir. Öğretmenler günü, dünya genelinde de kutlanan bir önemli gündür. Ancak kutlanılan ülkeye göre zamanı değişir. Ülkemizde, “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanırken, dünya genelinde ise “5 Ekim Öğretmenler Günü” olarak kutlanır.

Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, mesleğini icra ederken hakkın rahmetine kavuşmuş şehit öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Tüm öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutluyoruz.

ata1 ata2