6 VALUES IN 6 LANGUAGES” PROJESİ  HAKKINDA

eTwinning Projeleri kapsamında6 VALUES IN 6 LANGUAGES    ” 6 DİLDE 6 DEĞER “ adlı uluslararası proje  çalışmalarına  başlandı.

Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hicra TOSUN’un  ve Marmaris Anadolu  İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Halime ELGÜN’ün kuruculuğunu yaptığı “6 VALUES IN 6 LANGUAGES” eTwinning  Projesine : Okulumuz  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gülfidan ÖZYURT,  Tarih Öğretmeni Canan GÖK,  Biyoloji Öğretmeni Tolga ÖZER ve   39 öğrencinin  yanı sıra  yurt içinden üç okul, öğretmen ve öğrencileri;  yurt dışından (Bosna-Hersek, İtalya, Portekiz, Tunus)  beş öğretmen ve  öğrencileri ortaklık yapmaktadır. Ekip,  ekim ayında çalışmalarına başlamış olup şubat ayı itibariyle çalışmalarını sonlandıracaktır.

Bu projede öğrenciler : Değerler  eğitimi kapsamında ulusal ve evrensel değerleri,  teknolojik araçları kullanarak çeşitli ürünlerle ortaya koyacaktır. Tüm bu çalışmalar neticesinde öğrencilerin  içinde   bulundukları dijital dünya düzenine kendilerini entegre ederken aynı zamanda kendi değerlerini , bu değerlerin öne çıkan  şahsiyetlerini öğrenmeleri ,  dünyaya anlatmaları bununla birlikte farklı kültürleri, onların öne çıkan şahsiyetlerini  ve dillerini  de tanımaları hedeflenmektedir. Proje çalışmaları esnasında farklı diller konuşan farklı kültürdeki insanların ortak bir noktada buluşup çalışarak  ortaya koyacağı ürünlerle evrensel değerlere ve kültürel zenginliğe ulaşmaları amaçlanmıştır.

Projede yer alan tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

6Dilde6Deger_16Dilde6Deger_2