ahilik-6Ahilik Haftası okulumuzda düzenlenen programla kutlandı. Okulumuzun, konferans salonunda gerçekleşen programa; Ergene Kaymakamı ve Kapaklı Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak ,Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal, Kapaklı’daki okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programımızın açılış konuşmasını Okul  Müdürümüz Caner Baysal yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Ergene Kaymakamı  ve Kapaklı Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak da Ahiliğin önemine dikkat çekerek, geleneklerimize sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

ahilik-3Konuşmaların ardından Ahilik Haftası kutlama programımız, “Ahi Evran ve Ahilik Teşkilatı” isimli videonun izlenmesi, “Ahiliğin İlkelerinin” okunması, “Ustanın Çırağa Nasihatinin” canlandırılması, “Ahilik” şiirinin okunması, “Esnaf Dükkanlarından Çeşitli Manilerin” okunması ve “Ahilikte Şed Kuşatma Töreninin” canlandırılması ile tamamlandı.

 

Yorum yap