DSC05261

2012-2013 Eğitim-Öğretim döneminde faaliyete başlayan okulumuz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim döneminde tam donanımlı atölyelerde eğitime başladı. Okulumuzda Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı,Makine Teknolojileri Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojiler Alanı ve Tekstil Teknolojileri Alanı olmak üzere 4 branşta eğitim verilmektedir. Okulumuzun en önemli hedefi, eğitimli bireyleri sanayiye kazandırarak bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Çerkezköy OSB yönetimi; Projesi tamamlanan yeni okul binası ile önümüzdeki yıllarda daha geniş imkanlar sağlayacak olan okul için, şimdiden işletme koşullarını geçici binalardaki atölyelerde sağladı. Bu sayede öğrenciler mesleklerinde tam donanımlı olarak mezun olacaklar, istihdam edilecekleri iş yerinde üretimi olumlu etkileyerek, ülkenin ve bölgenin ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyler olarak yetiştirileceklerdir.

Bunun yanı sıra uluslararası projelere yönelik hazırlıklar çerçevesinde okulumuz Romanya’nın Köstence ilinden gelen Milli Eğitim ve Meslek Lisesi yöneticileri ve öğretmenlerini de ağırlayarak, önümüzdeki yıllara yönelik uluslar arası standartlara uygun eğitim hedefini de oluşturmuştur. Çerkezköy OSB Yönetimi; sadece üreterek kazandıran bir sanayi olarak değil, sanayi çarkını eğitimle daha güçlü hale getirerek çalışmalarına devam edecektir.

DSC03492

DSC0057