Türkiye Koordinatörlüğünü, okulumuzun İngilizce  öğretmeni Bahtışen YILDIRIM’ın yurtdışı koordinatörlüğünü ise Portekiz’den Dil ve Edebiyat Öğretmeni Maria da Luz Costa da Costa Parreira’nın  yaptığı  ve proje  kapsamında  okulumuz  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tugay ÖZALP, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kayhan ÇELİK, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Aziz KOCATAŞ ve İngilizce Öğretmeni Neslihan DİLEK’ in de yer aldığı “Dear Passangers” (Değerli Yolcular) isimli  eTwinning projesi, yurtiçi ve yurtdışındaki proje ortaklarıyla çalışmalarına başlamıştır.

 

Proje, farklı ülkelerdeki lise öğrencileri arasında yapılmakta olup projemiz, değerlerimizi korumak ve davranışlarımızı yansıtmak amacıyla kurulmuştur. Değişen dünyada yaşam, bir yolculuktur. Bu amaçla her ay bir gezi düzenlemek temel hedefimizdir. Düzenlenen bu gezilerde yapılan etkinliklerin derslere entegre edilmesi düşünülmektedir.  Bu sayede öğrenciler, değerler hakkında farkındalık kazanacak ve üst düzey düşünme becerilerine sahip olacaktır. Yolculuğumuz,  Ekim ayında başlamış olup  beş ay sürecek ve Şubat ayının sonunda sona erecektir. Projede, değerlerimizi yansıtan unsurları, yabancı ortaklarımızla karşılaştırarak  değerlerimizi birbirimize aktarmayı düşünmekteyiz. Proje sonunda, hem kendi kültürümüzdeki değerleri aktarabilmemiz hem de proje ortaklarımızın değerlerini tanıyabilmemiz için dört başlık altında değerleri karşılaştırıp bir e-kitap uygulamasının oluşturulması hedeflenmektedir.

 

“Dear Passangers” (Sevgili Yolcular) adlı projemizde, yurtiçinden  Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Canberk ÖZLÜ, Sakarya/ Karasu Atatürk Anadolu Lisesi İngilizce  Öğretmeni Duygu BAL, Şırnak / Silopi Hacı Mehmet Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi  Rehber Öğretmeni Eser KARAL, destek olmaktadır. Proje kapsamında aynı zamanda İtalya’dan 3, Portekiz’den 2, Yunanistan’dan 1, Romanya’dan 1 , Polonya’dan 1 olmak üzere farklı ülkelerden proje ortaklarımız bulunmaktadır.   “Dear Passangers” (Sevgili Yolcular) adlı projemizde çalışan yurtiçi ve yurtdışındaki ortaklarımıza ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Dy1 dy2