“Girls in STEM” e-Twinning Projesi Hakkında…

Koordinatörlüğünü, Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Özlem KAHRAMAN ve Batıkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Rukiye OK’un yaptığı ve proje kapsamında okulumuz Matematik Öğretmeni Özlem OKUYAN’nın da yer aldığı “Girls in STEM” isimli e-Twinning projesi, yurtiçi ve yurtdışındaki proje ortaklarıyla çalışmalarına başlamıştır.

Teknoloji alanında çalışan kadın ve erkek sayısının eşitliği ancak okul yıllarında kız öğrencilerin teknik alanlara yönlendirilmesiyle sağlanabilir. Proje, farklı ülkelerdeki lise öğrencileri arasında yapılmakta olup kız öğrencilerimize model olacak lider kadınları tanıtarak öğrencilerimizi STEM kariyerlerine katılmaya teşvik etmektir.

Proje kapsamında Hırvatistan’dan 2, Gürcistan’dan 2, Letonya’dan 1, Kuzey Makedonya’dan 1, İspanya’dan 3 ve Türkiye’den 7 olmak üzere farklı ülkelerden proje ortaklarımız bulunmaktadır. “Girls in STEM” adlı projemizde çalışan yurtiçi ve yurtdışındaki ortaklarımıza ve öğrencilerimize, çalışmalarında başarılar dileriz.