UNESCO, 2021 yılı anma ve kutlama yıl dönümleri arasına “Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü”, “Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü” ve “Ahi Evran’ın Doğumunun 850. Yıl Dönümü” etkinliklerini almıştır. Öğrencilerimiz Türk kültürüne ve tarihine ışık tutarak değerlerimizin temellerini atan bu önemli isimleri tam manalarıyla tanımamaktadırlar. Geçmişini bilmeyen ve geçmişine yabancılaşan her millet kültürel değerlerini bilmemekte ve sahip çıkmamaktadır. Kültürel miraslarımız olan değerlerimizi öğrencilerimize aktararak bilinçlenmelerini sağlamak projemizdeki en büyük amacımızdır. Teknoloji tabanlı yöntemlerle öğrencilerimiz iş birliği yaparak keyifli bir şekilde öğrenmelerini gerçekleştireceklerdir.

Kuruculuğunu okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Özlem ÇELİK’in yaptığı okulumuz öğretmenlerinden Mehmet ERTAN, Nadide BAYSAL ve Mehtap TOPÇU’nun yer aldığı “Heybemizdeki Gönül Dostları” isimli eTwinning projemizde öğrencilerimizin Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Ahi Evran Veli, Taptuk Emre, Hoca Ahmet Yesevi gibi köklü geçmişimizin ve değerlerimizin farkına varmaları sağlanacaktır.

Ayrıca projemizde yurtdışı ortaklarımız arasında okulumuzun iş birliği yaptığı Makedonya/Tefeyyüz İlköğretim Okulu ve Bulgaristan/Mesleki Tarım Dobrudja Lisesi bulunmaktadır.

1 2.jpg 3.jpg 4 5