Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında açılan  Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çerkezköy OSB sanayicisinin ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Endüstriyel Otomasyon, Elektrik-Elektronik, Tekstil Teknolojileri, Kimya Teknolojileri ve Makine Teknolojileri olmak üzere 5 alan bulunmaktadır.

Kolej seviyesinde dört yıl eğitim verecek olan okulumuz 1200 kapasiteli olup; 40 Derslik, Endüstriyel Otomasyon, Elektrik-Elektronik, Tekstil Teknolojileri, Makine Teknolojileri, Kimya Teknolojileri Atölyeleri ve Laboratuvarları, Biyoloji, Fizik ve Kimya Laboratuvarı, 300 kişi kapasiteli Konferans Salonu, Kütüphane, Okuma Salonu , Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu, Açık Futbol ve Basket Sahaları, Öğrenci Meclisi, Kafeterya, Yemekhane,  Veli Görüşme Salonu, Mescit bulunmaktadır. Verilecek eğitimler sadece sınıflarda değil, sanayi kuruluşlarımızla birlikte yapılarak teorik ve pratik eğitim bir arada yürüyecektir. Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel bir okul olmasına karşın öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

284 Sanayi kuruluşuna sahip olan bölgemizde, nitelikli ve donanımlı yetişen hiçbir elemanın açıkta kalmayacağını düşünerek. Kalifiye ve nitelikli eleman dünyanın neresine giderse gitsin iş bulabilecek, diploma alan öğrencilerimiz mezun olduklarında iş bulma sıkıntısı yaşamayacaklardır. Okulumuzdan dil öğrenerek ve seçtikleri alanlarda yetkin birer birey olarak mezun olup iş dünyasına katılacaklar, ayrıca üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz yüksek öğrenimine devam  edebileceklerdir.

İlklerin öncülüğünü yapan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgemiz örnek okul projesiyle hem ÇOSB sanayicisine hem de eğitime katkı sağlamaktadır.

ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Misyonumuz

Kültürel değerlerimize ve özellikle Ahilik geleneğine bağlı
Evrensel değerleri benimsemiş ve özgür düşünebilen, özgüven sahibi
Değişime, gelişime ve iletişime açık
Uygulayarak öğrenmiş ve üretken olan
En az bir konuda uzman olan teknisyenler yetiştirmek

Vizyonumuz

Teknisyen yetiştirme alanında lider
Model ve marka olarak benimsenmiş
Öğrenciler ve aileleri tarafından tercih edilen
Mezunlarının iş bulma kaygısının olmadığı bireyler yetiştiren bir okul olmak

Temel Değerlerimiz

Bilimsel ve Akılcı olmak
Dürüst olmak, Takım ruhuna önem vermek
Milli kültür ve değerlerimize saygı göstermek
Ahilik geleneğine bağlı kalmak, Çevreye karşı duyarlı olmak
Hoşgörülü olmak ve her türlü kültüre saygılı olmak
İş güvenliği ve öğrenci güvenliğine önem vermek