Bölgenin en modern okulları arasında yer alan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurt içinde ve yurt dışında iş birliği protokolleri imzalamaya devam ediyor. Trakya’da en fazla tercih edilen okullar arasında yer alan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Van OSB Mesleki ve Teknik Koleji arasında İş birliği Protokolü imzalandı.

IMG_6585

Trakya Kalkınma Ajansı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği İş birliği Protokolü’nün imza törenine; Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet TEMİROĞLU, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Emin ÇAKAY, Özel Van OSB MTK Kurucu Temsilcisi Feyat GÜLTEPE ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner BAYSAL’ın yanı sıra öğrenci ve öğretmenler katıldı.

IMG_6569

ÇOSB Bölge Müdürlüğü İdari Binasında gerçekleşen imza töreninin ardından, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gezildi, okul hakkında heyete bilgi verildi. Ayrıca heyet ÇOSB’de firma gezisi yaptıktan sonra Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünde de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

İmza töreninde bir konuşma yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, “Bölgemizde ve Türkiye’de örnek gösterilecek bir okul kurmak kararı ile yola çıktık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda çıta her geçen gün yükseliyor. Bu okuldan mezun olan her öğrenciye sanayimizin ihtiyacı var” dedi.

ÇOSB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada İş birliği Protokolü’nün amacı ile ilgili şu görüşlere yer verildi: “Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitim veren okullar arasında, sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularının geliştirilmesi, teknolojik gelişmelerin karşılıklı paylaşılması, çeşitli kültürel ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için bir iş birliğini imzalıyoruz.

_DSC0073

Protokol çerçevesinde kültür alışverişinde bulunulacak. Kültürel etkinliklere, sanatsal faaliyetlere ve festivallere katılım sağlanacak. Karşılıklı ziyaretlerde bulunulacak. Her iki okulda konularında uzman öğretmenler tarafından uzaktan eğitim sistemi ile online eğitimler verilecek.”

_DSC0037

_DSC0026