7-11 Ekim Ahilik Kültürü Haftası kapsamında okulumuz öğrencilerinin, Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi’nin  ve Makine Teknolojileri Zümresi’nin birlikte hazırlamış olduğu  Pir Ahi Evran-ı Veli Ahlak ve Zanaat Programı  Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilerek “Pir Ahi  Evran-ı  Veli” anıldı.

3

Programın en temel amacı, daha 13. yüzyılda Pir Ahi Evran-ı Veli  önderliğinde  ve ahiler tarafından kurulan Ahilik Teşkilatı’nın  Ahilik Geleneği çerçevesinde içerisinde yaşamış olduğumuz 21.yüzyılda ve okulumuzda devam ettiğini hatırlamak ve hatırlatmaktı.

1

6

4

7

12

13

14

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tugay ÖZALP’ın  programın akışını sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Okul Müdürümüz Sayın Caner BAYSAL yaptı. Okulumuzun teknik öğretmenlerini temsilen  Makine Teknolojileri Öğretmeni  Kürşat KARAÇIBIK  “Ahilik Kültüründe Ahlak ve Zanaat” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. “Pir Ahi Evran-ı Veli’nin Sırrı” adlı intro gösterimin ardından Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tugay ÖZALP yönetiminde okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu “YEDİ KÖTÜ KAPI YEDİ GÜZEL KAPI” tiyatro gösterisi izleyiciye sunuldu. “İRFAN ATEŞİ” , “BEŞ TEMEL İLKE”, “HAKKIN DENGESİ”, “FÜTÜVVET YOLU” VE “YEDİ KÖTÜ KAPI YEDİ GÜZEL KAPI” perdelerinden oluşan tiyatroda Ahi Evran-ı Veli’nin yaşamış olduğu sosyal dönem, öğrenciler tarafından canlandırıldı.