Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) önemli bir panele ev sahipliği yaptı. Her platformda dile getirilen nitelikli ara eleman temininde farklı bakış açılarını ortaya koymak ve yapılabilecek çalışmalar konusunda görüşleri dinlemek amacıyla yapılan panele katılım ise oldukça yoğundu.

   Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇOSB Bölge Müdürlüğü iş birliğinde ÇOSB Konferans Salonunda gerçekleşen; “Sanayide Nitelikli Ara Eleman Temini Paneli’ne” Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve ÇOSB Bölge Müdürü F. Çiğdem Baykal’ın yanı sıra çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

   Moderatörlüğünü Özen Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Temiroğlu’nun yaptığı panele konuşmacı olarak şu isimler katıldı: “Pamaş A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Barış Öztuzcu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü B. Behçet Yazıcıoğlu, Arçelik A.Ş. İK Yöneticisi Taner Özbabacan, Arçelik A.Ş. Eğitim Uzmanı Onur Karamanoğlu, Özel ÇOSB MTAL Stajyer Öğrenci Onurkan Yaman, Özel ÇOSB MTAL Mezun Öğrenci Cengiz Göçmez.”

    Panelin açılış konuşmasını yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Nitelikli ara eleman değil, aranan eleman!” sözleriyle konunun önemine dikkat çekti.