_DSC0848

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışı ve Ebediyete İntikal Edişi’nin 79. Yıl Dönümü üzerine düzenlenen Atatürk’ü Anma Programı’mız, okulumuz konferans salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal  Marşı’nın ardından, okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tugay ÖZALP’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

_DSC0841

Atatürk’ü Anma Programı’nın devamında okulumuz 9/Asınıfı öğrencilerinden Hilmi Berke TERZİOĞLU  Atatürk’ün Hayatı’nın Sunumu’nu İngilizce olarak gerçekleştirdi.

Programda  aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri yönünü temsil eden Atatürk’ün Harp Okulu Yoklaması, 9.sınıf öğrencilerimizin ve programı izleyen öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Okulumuz Mesleki Gelişim Öğretmeni Mehtap TOPÇU, Behçet Kemal ÇAĞLAR’ın “Nöbetçi Millet” adlı şiirini, sinevizyon gösterisi eşliğinde seslendirirken konferans salonunda   hüzün ve özlem bir aradaydı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışı’nın 79. Yıl Dönümü üzerine düzenlenen Atatürk’ü Anma Programı’mızın sonunda okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tugay ÖZALP ve İngilizce Öğretmenleri Neslihan DİLEK, Bahtışen YILDIRIM, Çetin ÇAKAN, Meltem ERGİNER ve kıymetli öğrencilerimizin de katılımıyla  “Bir Çıkıştır, Varış Değil Atatürk” adlı oratoryo sahnelenerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü  vefatının 79. Yıl Dönümü’nde rahmet, minnet ve şükranla andık.

_DSC0852