“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışı’nın 83. Yıl Dönümü, okulumuzun konferans salonunda, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde hazırlanan programda anıldı.

   Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kayhan ÇELİK’in yapmasının ardından okulumuz 9, 10, 11.  sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu  “Bir Çıkıştır Varış Değil Atatürk” adlı oratoryo gösterimi, okulumuz öğrencilerine, öğretmenlerine ve idarecilerine sunuldu.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılmış, o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur. Lakin O’nun fikirleri, hayal ve özlemleri, ilke ve gayreti, hedef ve arzuları yaşamakta, sonsuzluğa ermektedir. Cumhuriyet ve bağımsızlık O’nun bu vatana ve ulusa en büyük eseri, hediyesidir. Bu yüzden Atatürk asla ölmeyecek, kalplerde ve dimağlarda yaşamaya devam edecektir. Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar, önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır. Büyük insanlar, her millete her zaman nasip olmazlar. Ne mutlu bizlere ki çağımızda “O” deha Türk Milleti’ne nasip olmuştur.

  Vefatı’nın 83. Yıl Dönümü’nde Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü rahmet, minnet ve büyük bir özlemle anıyoruz!