DSC0356

Kardeş okul projesi kapsamında Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi Romanya’dan gelen misafirlerini ağırladı.

Romanya’nın Köstence ilinden gelen; teknik okul yöneticisi, usta eğitmenler ve ekonomi uzmanlarından oluşan bir heyet, proje okulu olan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Okul yöneticisi ve öğretmenleri tarafından atölye ve sınıflar tek tek gezdirilerek okul hakkında bilgi verildi. Heyet, Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nin proje okulu olmasını ve kısa sürede donanımlı atölyelere sahip olmasını takdir etti.

Köstence’den gelen heyet, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN ve Bölge Müdür Yardımcısı Füsun SULAR’ ı da ziyaret etti. Organize Sanayi Bölgesi’ni tanıtan sunumun ardından bölge hakkında misafir heyete bilgiler verildi. Bölgenin yapısını ve işleyişini büyük bir ilgiyle izleyen heyet, kendi ülkelerinde böyle bir sistemin olmayışından yakınarak bölge yönetimini tebrik etti.

Kardeş okul kapsamında çeşitli ülkelerden gelen misafirleri ağırlayacak olan okulumuz, bu proje kapsamında birçok ülkeye geziler düzenleyerek hem kendi okulumuzu diğer okullara tanıtacak hem de diğer okulların bilgi ve tecrübelerinden faydalanacaktır. Bu sayede uluslararası faaliyetlerin kapısını aralayacak olan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi birçok uluslararası projeye de zemin hazırlayacaktır.

DSC0301DSC0275