22459307_785438478325746_8867160014720433389_o

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda okulumuz velileri ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, Bölge sanayicilerinden Sarbak Metal’in sahibi Andon ARAKELYAN, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner BAYSAL bir araya geldi. Buluşmada ‘’Girişimcilik’’ konulu panel düzenlenmiş ve Okul Aile Birliği Toplantısı yapılmıştır.

Panel öncesinde ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, velilere seslenerek şunları söyledi: “Hem Okul Aile Birliği seçiminin yapılacağı hem de iş adamlarımızın katılacağı “Girişimcilik” konulu panele hoş geldiniz. Evlatlarınız için sizin kurduğunuz hayallerle, bizim öğrencilerimiz için kurduğumuz hayallerin ortaklaşmasını ve çocuklarımızın kendi çağlarına uygun donatılmalarını sağlayarak büyümelerini hedeflediğimiz bir okul yapısı oluşturmanın çabası IMG_7343içindeyiz. Bu çaba içinde en büyük desteğimiz bize olan inancınız ve güveninizdir. Onların en deli dolu zamanlarında hem davranış hem mesleki bilgi, bilinç hem de çağlarına uygun becerilerle donatılmış bir şekilde üretebilmenin gücüyle dolu dolu yetişmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Okuldaki eğitim ve öğretime ait tüm ortamları oluştururken çocuklarımızı geliştiren bir yapı oluşturmaya gayret ettik. Bu yapı içinde yine tek eksik sizsiniz.

Sizlerden çocuklarınızın hayatta geçerli olacağı kısmında onlara güvenmeniz ve onları hayata hazırlamak konusunda da bize inanmanızı istiyorum. Bugün bu salonda size hitaben konuşacak olan işletme sahipleri ve yönetici arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kısıtlı zamanlarını sizlerle birlikte geçirerek hepimizi onurlandırdılar. Bu da biz sanayici ve iş adamlarının özellikle Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinin de okulu nasıl sahiplendiğini ve çocuklarınızı ne kadar önemsediğini anlatmak için yeterlidir sanırım.”

Sn. SÖZDİNLER’in konuşmasının ardından “Girişimcilik” konulu panele geçildi. Panelde, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, Bölge Sanayicilerinden Sarbak Metal’in sahibi Andon ARAKELYAN ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner BAYSAL dinleyicilerle tecrübelerini paylaştı. Yaklaşık bir saat süren panelde teknik elemanın önemine değinilmiş olup geleceğimiz olan çocuklarımızın üniversite mezunu işsizler ordusuna katılması yerine nitelikli birer birey olduklarında iş hayatlarında daha saygın bir konumda olacakları belirtilerek panel, katılımcıların alkışları eşliğinde sona erdi. Panelin tamamlanmasının ardından Okulumuz Aile Birliği Yönetim Kurulu seçimleri gerçekleştirildi.

22548819_785438624992398_2067730951598089119_o