Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri yarıyıl tatilini çeşitli konularda eğitim alarak tamamlıyor. Kendi alanlarında uzman kişilerden eğitim alan öğretmenler memnuniyetini dile getiriyor.

DÜZENLENEN EĞİTİMLER

Her güne birden fazla eğitim sığdıran Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarılı öğretmenlerinin aldığı eğitimler ise şu başlıklardan oluşuyor:

Tüm öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen ve ÇOSB Bölge Müdürlüğü Bilgi İşlem Sorumlusu Yüksel Alboy tarafından verilen, ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ konulu bilgilendirme eğitimi.

Yine tüm öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ve ÇOSB Bölge Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Kadir Başaran tarafından verilen, ‘İş Güvenliği ve Sağlığı’ konulu eğitim.

Makine ve Tasarım Teknolojisi öğretmenlerine yönelik verilen “SolidCAM” Program eğitimi.

Kimya Teknolojileri öğretmenlerine yönelik, HPLC ve GC makinelerinin bakımı ve eğitici eğitimi.

Elektrik ve Elektronik Teknolojileri öğretmenlerine Okulun Elektrik Öğretmene Tayfun Özkan tarafından, ‘Robotik Sistem Programlama ve Bakım’ eğitimi.

Tekstil Teknolojileri öğretmenlerine, Bölgenin katılımcı firması Beks Çorap tarafından verilen çorap örme makinalarının kurulumu ve eğitimi. Eğitimler, Beks Çorap’ın eğitim amaçlı okula hibe örme makinaları üzerinden işlendi.

Okulun Genel Bilgi öğretmenlerine de yönelik olarak Dr. Ragıp Çavuş tarafından, STEM Temel Seviye Eğitimi verilerek, proje geliştirme süreçleri hakkında bilgi verildi.