asafs

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı açılış töreni, okulumuzun konferans salonunda Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan YAKUPPUR, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Saim BUYRUK ve Ahmet TEMİROĞLU’nun yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN, Okul Müdürü Caner BAYSAL, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Caner BAYSAL konuşmasını yaptı.

Sn.BAYSAL konuşmasında; ‘ Demokrasinin aydınlığında yürüyen, özgür düşünen, bilime önem veren bireyler olarak bu okulda yetiştirileceğini ve ailelerin bu konuda içinin rahat olması gerektiğini, geleceğimiz olan gençlerin emanetimiz olduğunu ve onların her türlü gelişiminde katkıda bulunacağımızı bilmelerini istediğini ve yeni gelen öğrencilerimizin okula hoş geldiğini, sefa getirdiğini ve ailemizin birer ferdi olduğu için mutlu olduğunu söyleyerek’ konuşmasını sonlandırdı.

asdada

 

Program Sn. Eyüp SÖZDİNLER’in konuşmasıyla devam etti; Sn. SÖZDİNLER, Demokrasi vurgusu yaptığı konuşmasında yeni eğitim- öğretim yılının başarılı ve huzurlu geçmesi temennilerinde bulunarak her geçen gün okulumuzun daha çok büyüdüğünü ve öğrencileri gelecek yaşama hazırlayan bir kurum olduğundan bahsederek sözlerine başladı.

 

Sn. SÖZDİNLER: ‘ Yurdunu seven, çağdaş uygarlık seviyesine erişme isteğiyle dolu, duyarlı insanlar olmanızı isterim. Sizlerin okulumuzun ismine layık, başarılı çalışmaların ve projelerin içerisinde Türk sanayisine hizmet eden fertler olmanızı bekliyoruz. Sizler Atatürk sayesinde elde etiğimiz kazanımlara içtenlikle bağlı kalınız. Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” özdeyişiyle ifade ettiği üzere en şaşmaz yol göstericinin bilim olduğunu akıldan çıkarmayınız. Bunun dışında her yolun karanlık, batak ve çıkmaz olduğunu unutmayınız.’ ifadesi ile öğrencilere öğüt vererek, çok kıymetli Okul Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz için; ’Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği üzere, Cumhuriyet’in sizlerden istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmenin görev ve sorumluluk anlayışı içinde hareket etmenizi sizlerden beklediğimizi özellikle bilmenizi isterim.’ dedi. Okulumuz ile ilgili düşüncelerini ve demokrasinin önemini şu ifadeler ile dile getirdi: ‘Kıymetli misafirler, ülkemiz açısından örnek uygulamaların yapıldığı, çevreye duyarlı ve çağdaş dünyaya ayak uyduran, hoşgörülü insanların yetiştiği bu okul, ihtiyaçlara en iyi cevap verecek şekilde tasarlanıp uygulamaya alındı. İlk mezunlarını geçtiğimiz öğretim yılında sanayimize kazandırdığımız bu kurumun daha da gelişmesi için hepimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimizden hiç kuşkum yoktur. Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan hain kalkışmayı asla unutmayacaktır. Darbe girişimine karşı, Türk milletinin kahramanca girişimiyle demokrasimizin daha güçlendiğini, güçlü demokrasinin de ekonomiyi güçlendirdiğini görüyoruz. Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak, amacı ve gerekçesi ne olursa olsun kaynağını demokrasiden, millet iradesinden almayan hiçbir hareket, eylem veya girişimi meşru görmüyor ve tanımıyoruz. Bu hain kalkışmanın başladığı andan itibaren cesaret ve kararlılık göstererek girişimin püskürtülmesinde en önemli rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM ve Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimiz ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin komuta kademesine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kalkışmada, hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.’ diyerek o karanlık gecenin kahramanlarını minnet ile andığını sözlerine ekledi. Sn. SÖZDİNLER konuşmasını tamamlarken tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin parolasının ‘daima ileri’ olması gerektiğini vurguladı.

Sn. Eyüp SÖZDİNLER’in konuşmasının ardından Okulun 10/ B sınıfı öğrencisi Osman Emre YILDIRIM, Nazım HİKMET’ in ‘Hoş Geldin’ şiirini okudu. Daha sonra okulun mezun öğrencilerinden Merve GÜNDÜZ, okulumuzun teknik altyapı ve sosyal faaliyetler açısından zengin bir okul olduğunu ve okulun kıymetinin bilinmesi gerektiğinden bahsetti. Programın sonunda okulumuzun Tarih Öğretmeni Canan HATİPOĞLU ilk ders konuşmasını yaptı ve öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini temenni etti. Tarih öğretmeninin konuşmasının ardından program sona erdi.

acilis

Yorum yap