Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Törenimiz

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı açılışı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kayhan ÇELİK ile Matematik Öğretmeni Özlem OKUYAN’ın koordinatörlüğünde yapılan törenle gerçekleşti.

Açılış töreni okulumuz Abdulrezzak SANCAK Konferans Salonu’nda yapıldı. Törene; Kapaklı Kaymakamı Mustafa GÜRDAL, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Eyüp SÖZDİNLER, Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet ÇETİN, Kapaklı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz İrfan DANIŞMAZ, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Natan YAKUPPUR, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri M. Gürdal ADAL, Mete Han PEKOL, Barış ÖZTUZCU, Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz ve Okulumuzun Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU, Bölge Müdürümüz F. Çiğdem BAYKAL ve MTN Plastik Firmasını temsilen Metin GÜLER ’in yanı sıra Okul Müdürümüz B. Behçet YAZICIOĞLU, sanayiciler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Eyüp SÖZDİNLER öğrencilere şöyle seslendi.

“Cumhuriyetimizin 100. yılına dair büyük idealleri ve hedefleri olan Türkiye’nin insan kaynağının yetiştiği fidanlık işte burada bugün bütün heyecanıyla hazırdır.”

Okulumuz, kurulduğu günden bugüne değin hızla büyüyen, gelişen ve sizleri en iyi şekilde hayata hazırlama çabasında olan bir kurumdur. Bu özellikleriyle herkesin eğitim almak istediği bir eğitim ve öğretim yuvası haline gelmiştir. Sizleri güzel bir geleceğe taşıyacak yeni yuvanıza hepiniz hoş geldiniz. Cumhuriyetimizin 100. yılına dair büyük idealleri ve hedefleri olan Türkiye’nin insan kaynağının yetiştiği fidanlık işte burada bugün bütün heyecanıyla hazırdır. Yüzlerinizdeki umudu, gözlerinizdeki ışığı görüyor, ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Umudumuzun tazelendiği bu anlamlı günde her birinize başarılar diliyorum.

ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz ve Okulumuzun Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet TEMİROĞLU yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere başarılar getirmesini dileyerek okulumuzun dengi meslek liseler arasında donanımlı, kaliteli ve üst düzey bir eğitim anlayışına sahip olduğunu belirtti.

Okul Müdürümüz Behçet YAZICIOĞLU okulumuza yeni başlayan öğrencilere bir konuşma yaptı.

Geleceğimizin Güvencesi Sevgili Öğrencilerim;

Amacımız Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hedef gösterdiği “Milletimizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma” yarışında kendini ifade edebilen, soran, sorgulayan, düşünen, düşündüğünü demokratik yollardan açıkça ifade edebilen, ülkesini ve insanlığı seven bireyler yetiştirmektir.

11/A sınıfı öğrencilerimizden Berkay DARILMAZ, Âşık VEYSEL’in “Okul” isimli şiirini okudu.

Okulumuzun mezun öğrencilerinden Buse ÇETİN bu sene eğitim öğretim hayatına başlayan arkadaşlarına deneyimlerini aktardı.

Bütün öğretmen arkadaşlarımızı temsilen ilk ders konuşmasını okulumuz Tarih Öğretmeni Emre NUSEL yaptı.

Açılış programımız sona erdikten sonra Kapaklı Kaymakamı Mustafa GÜRDAL ve protokol üyeleri okulumuzu gezerek incelemelerde bulundular.